stránky pro všechny táty

Zajímavé tipy pro táty

​ ‌‍‎ ‏ Podělte se s námi o zajímavé tipy na knihy, výlety a podobně. Pište na e-mail: redakce@tatove.info

Letní rozjezd na Ladronce

Neváhejte a připravte se na letní vyjížďky s námi! Přijďte s námi rozjet léto na plný pecky na kolech a kolečkových bruslích. Myslete na sebe a hlavně na vaše děti jak zajistit bezpečnou sezónu na všem, co má kola. V sobotu 20. června od 12:00 hodin se koná zábavné odpoledne pro všechny děti a rodiče, kteří rádi sportují, soutěží a baví se. Sportovní akci pro vás pořádá městská část Praha 6 pod záštitou radního pro sport a volný čas ing. Romana Mejstříka ve spolupráci s celorepublikovým projektem Bezpečně na kole, který organizuje DNAgentura.

Velikonoční dětský tábor

Milí tatínci, letošní Velikonoční pondělí připadá na 6.4. Jako obvykle tomuto svátku ve školách předcházejí velikonoční prázdniny (ČT, PÁ). Školy, školní družiny a kluby zpravidla zůstávají zavřené „pro malý počet zájemců“ a tak nezbývá, než zajistit dětem nějaké hlídání. Protože prarodiče mají svých starostí stále moc nebo jednoduše nefungují, nezbývá než se smířit se situací a ukrojit část ze své drahocenné dovolené, kterou šetříte na letní prázdniny. Jde přece o Vaše děti. Existuje ale i jiné řešení.

Místo kritiky školství založili SCIOškolu

ScioŠkola

Prvního září 2015 otevírá na Praze 11 společnost Scio, v čele s Ondřejem Štefflem, zakladatelem prvního reálného gymnázia PORG, 1. – 6. třídu základní školy s názvem ScioŠkola. Žáci nebudou v klasických třídách, nebudou dostávat známky a hodiny nepovedou učitelé, ale průvodci vzděláváním. Hlavním posláním je vést děti tak, aby mohly prožít dobrý život v rychle se měnícím světě. Zakladatelé vychází z předpokladu, že děti mají přirozenou touhu učit se, chtějí podporovat vnitřní motivaci a jedinečnost každého dítěte. Škola bude otevřená podnětům zvenčí, včetně spolupráce s rodiči a partnerství se zahraničními školami. ScioŠkola, zapsaná v rejstříku ministerstva školství, se bude řídit rámcovým vzdělávacím programem.

Potěšte svou milou na Valentýna – vezměte ji na Loupežníka

Už popáté se na vinohradské jeviště vrací slavná lyrická komedie Karla Čapka Loupežník. Křehká hra o mládí, lásce, svobodě a jejich střetu s realitou je po právu nejhranější hrou tohoto autora na českých jevištích. Každá generace divadelníků a diváků se k ní znovu a znovu nadšeně vrací a věříme, že zaujme i vaši drahou polovičku – můžete ji překvapit hezkým dárkem třeba 14. 2. na svátek zamilovaných.

1. táta centrum

U nás je zvykem, že na rodičovské dovolené jsou převážně matky a zapomíná se na to, že jsou i tátové, kteří zůstávají se svými dětmi doma. I oni by se rádi setkávali s ostatními táty a tak si mohli předávat zkušenosti z této etapy svého života.  Je úžasné mít společné zážitky, společně kutit nebo něco tvořit a večer to vše vyprávět mámě.

Proto jsem se rozhodla otevřít 1. táta centrum. Místo pro setkávání tátů na RD a nejen jich

Duševní pružnost v každodenním životě

Duševní pružnost v každodenním životě Karel Nešpor

Tato kniha je čtivá a praktická. Její četba nevyžaduje zvláštní vzdělání. Lze ji číst hezky od začátku do konce nebo si podle potřeby a nálady vybírat, co se vám právě hodí. Najdete zde rady, jak rozvíjet duševní pružnost a čemu se raději vyhnout. V poslední části budeme uvažovat o tom, jak uplatnit duševní pružnost v běžném životě.

Sbírka Igráčků k vidění v Ústí nad Orlicí

Igráček - doktor

Adventní čas a začátek nového roku bude v Ústí nad Orlicí patřit IGRÁČKŮM. Do Městského muzea v Ústí nad Orlicí se od neděle 23. listopadu přestěhuje populární výstava Fenomén IGRÁČEK. Expozice návštěvníkům nabídne pohled do minulosti i současnosti originálních figurek. Ty dokáží bavit děti již skoro čtyřicet let. Bezpočet variant IGRÁČKŮ bude v Městském muzeu k vidění až do středy 14. ledna příštího roku. Výstavu Fenomén IGRÁČEK připravila společnost EFKO, český výrobce her a hraček, ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně.

Rosteme s knihou v Zoo Praha - 2014

Rosteme z knihou a Zoo Praha

„Přijďte poznat náš knižní zvěřinec“
Libor Drobný, Galina Miklínová a Aneta Františka Holasová – tito tři autoři a ilustrátoři si pro děti přichystali zábavný program s knížkami přímo v pražské zoologické zahradě v neděli 23. listopadu 2014.Přijďte si s nimi popovídat, tvořit, přečíst kousek knížky, vyrobit si svého lichožrouta, pátrat a luštit se surikatami nebo se dozvědět zajímavosti ze života včel. O knížky budete moci také soutěžit a samozřejmě si je nechat podepsat. Každý malý čtenář (do 15 let), který se dostaví k hlavnímu vchodu se svou oblíbenou knihou o zvířatech, získá v neděli VSTUP DO ZOO za 1 korunu!

Příběhy mužů

Příběhy můžů

Kniha Příběhy mužů známé spisovatelky Věry Noskové obsahuje skutečné životní peripetie řady mužů – otců, jejich autentické zkušenosti s rozchodem a bojem o děti.

Tyto silné příběhy vyprávějí o tom, čím vším si tátové v těchto situacích procházejí. Autorka (která sama nemohla poznat vlastního otce) o své knize říká:

Stránky

Poslední komentáře

Partneři

Střídavka - stránky nejen o střídavé péči

Táta na mateřské - netradiční stránka pro všechny rodiče pohledem Táty

Liberecká pražírna - pražírna a prodejna kávy v centru Liberce