stránky pro všechny táty

Děti a nealko pivo

Zkusmo jsem si do googlu zadal dotaz, zda je nealko pivo vhodné pro děti. První na co jsem narazil, byla diskuze na portálu rodina. Kde valná většina konzumaci nealko piva odsuzuje, se slovy „Mně osobně přijde hrozné dávat dítěti pivo, ať alkoholické nebo nealkoholické. Už tak je v Čechách dost ochlastů.“. Tato věta mě přiměla k zamyšlení. Je horší nealko pivo se stopovým obsahem alkoholu než přeslazená limonáda? A neobsahují alkohol i jiné potraviny, které dáváme dětem běžně?

Zmíněný pohled uvedený v předešlém odstavci mi připadá jako z první republiky. Přece, když Vás dítě uvidí nahou, neznamená to, že ve 12 letech bude závislé na pornu. Nebo že o to více propadne sexuální posedlosti. A když jsme u toho, většinou to bývá obráceně. Čím více odpírané tím více zajímavé. Především je nutné dítěti vše vysvětlit. Jako třeba, že nealko pivo může mít občas doma při nějaké oslavě.  A ne nosit ho do školy jako pitný režim.

Argument „obsahuje alkohol“ je tak trochu lichý. Našel jsem si pár stránek jak je to s alkoholem v potravinách a byli by, jste překvapeni, kde všude jej najdete. Zmíním tu jen pár vybraných pro porovnání. Ovocné šťávy ve 0,2l – 0,6g; Kefír  500g – 2,5-5g; Nealko pivo 0,2l-1g; kompoty a všechny potraviny co kvasí, mají v sobě obsažen alkohol.

Tímto článkem nechci nikoho nabádat, aby dětský pitný režim postavil na nealko pivu. To jistě ne, ale občasné „ochutnání“ z mého pohledu dětem neublíží. U nás doma je pitný režim postaven především na čisté vodě z vodovodu. Máme štěstí na obec, voda neobsahuj skoro žádný chlór a je z hor. Takže je mnohem lepší než voda v pet lahvích. Ale o tom zase třeba příště.

Napište nám své názory. Pije vaše dítě přeslazenou kofolu nebo mu raději dáte trochu nealko piva?

Zdroj: www.tatanamaterske.cz

Sdílej

Komentáře

No Avatar
Petr (neověřeno) on Čt, 30/06/2016 - 16:19

Ja jsem ted o vikendu vyzkousel nealkoholicke pivo Vejr.. a moc mi chutnalo

No Avatar
Karel (neověřeno) on Út, 09/08/2016 - 21:45

já když mžu tak si dám alkoholické pivo, žejo kdo by si ho taky nedal ;) ale né vždy se může pít, tak by to chtělo nějaké nealko pivo, dobré...

No Avatar
Pepík (neověřeno) on St, 10/08/2016 - 11:48

pivka jsou nejlepší pití co je, ale když člověk musí řídit nebo nemůže pít tak jsou ještě nealkoholické, naštěstí :D a teď je dokonce i jedno s energeťákem a to je super :D

No Avatar
Karel (neověřeno) on Út, 16/08/2016 - 20:57

s energeťákem nealkoholické pivko? cože? a to je co zač? poděl se s ostatníma ať taky vím co mám popíjet když nemůžu alkool :/ :D

No Avatar
Pepík (neověřeno) on St, 17/08/2016 - 10:25

je to vejr, je to energy pivo jak já mu říkám, tady toto http://www.pivo-konrad.cz/konrad_vejr.html koukni se na to a uvidíš jestli tě zaujme ale rozhodně stojí za vyzkoušení :))

No Avatar
Karel (neověřeno) on Pá, 19/08/2016 - 10:54

tak toto pivo nealkoholické opravdu neznám, tak je na čase konečně vyzkoušet něco nového, tož to jsem zvědav jestli mi bude šmakovat :D

No Avatar
Pepík (neověřeno) on Po, 22/08/2016 - 10:07

věřím tomu že ti bude chutnat :) snad teda v to doufám :) jinak už jsi ho vyzkoušel? nebo ještě jsi neměl příležitost? jsem fakt zvědavý co na něj budeš říkat :D

No Avatar
Karel (neověřeno) on So, 24/09/2016 - 20:13

už jsem ho vyzkoušel a je fakt dobrý :) vejr jeden energeťáckej :)) a dokonce chutná i manželce, takže je to ideálka :D já budu moci pít alkoholické a žena nealkoholické pivo :D

No Avatar
Richard (neověřeno) on Čt, 29/09/2016 - 21:46

pánové jaké ty nealka piva jsou nejlepší? Já jsem vždycky pil jenom alkoholické a tak se teď v nealkoholických vůbec nevyznám :/

No Avatar
Martin (neověřeno) on Pá, 30/09/2016 - 18:57

nealkoholické piva sou v pohodě, ale je pravda že to nechutná tak jako pivo alkoholické nebo já to tak mám.

No Avatar
Alberteneme (neověřeno) on So, 02/06/2018 - 02:46

The prostate gland is an essential portion of a male's reproductive :. It secretes fluids that help the transportation and activation of sperm. The men's prostate is located just in front of the rectum, below the bladder and surrounding the urethra. When there is prostate problem, in most cases really miserable and inconvenient to the patient as his urinary system is directly affected.

The common prostate health problems are prostate infection, enlarged prostate and prostate cancer.

Prostate infection, also referred to as prostatitis, is regarded as the common prostate-related overuse injury in men younger than 55 years old. Infections in the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis will be the least common coming from all varieties of prostate infection. It is caused by bacteria perfectly located at the large intestines or urinary tract. Patients may experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by utilizing antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to help remedy the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is really a condition associated with a particular defect inside the gland along with the persistence presence of bacteria in the urinary tract. It can be due to trauma for the urinary tract or by infections received from other regions of the body. A patient may feel testicular pain, spine pains and urination problems. Although it is uncommon, it can be treated by removal from the prostate defect followed by the employment antibiotics and NSAIDs to treat the redness.

Non-bacterial prostatitis accounts for approximately 90% of all prostatitis cases; however, researchers have not to create the causes of these conditions. Some researchers believe chronic non-bacterial prostatitis occur because of unknown infectious agents while other feel that intensive exercise and high lifting can cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a suitable weight loss program is important. These are some in the actions to keep your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is necessary for overall health and this will also maintain your urinary track clean.

2. Some studies declare that a few ejaculations per week will prevent cancer of the prostate.

3. Eat pork moderately. It has been shown that consuming greater than four meals of beef weekly will heighten the probability of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a suitable diet with cereals, vegetable and fruits to make certain sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most crucial measure to look at to make sure a wholesome prostate is always to go for regular prostate health screening. If you are forty years of age and above, you ought to go for prostate examination at least one time a year.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro testování zda jste opravdoví hosté a předejít spamu.