stránky pro všechny táty

Technické muzeum Liberec stojí za to

Technické muzeum Liberec - GM

Jakožto podještědský patriot jsem konečně našel volnou chvilku a vyrazil se synem do Libereckého technického muzea. Projekt odstartoval ani ne před měsícem a tak jsem byl velmi zvědavý, jak to tam vypadá. Muzeum je umístěno v jednom z pavilonů, kde bývaly slavné LVT (Liberecké výstavní trhy).  Stojí nedaleko nádherných Lázní – Galerie a Muzea, hned po radnici nejhezčích staveb v Liberci. V centru naskočte na tramvaj směr Zoo a u Lázní vystupte. Ze zastávky je to, co by kamenem dohodil.

U vchodu si nelze nevšimnout staré sněhové rolby. Hned Vás napadne otázka, kolik kilometrů běžeckých stop má asi „holka“ za sebou. Uvnitř naleznete pokladnu.  Cena vstupenky pro dospělého 100,- Kč je přiměřená, když si muzeum musí vše hradit ze svého. Děti nad 120 cm a důchodci za polovic. Zajímavé je rodinné vstupné 200,- Kč, dětí kolik kdo unese.

Technické muzeum Liberec

Hned za pokladnou na Vás vybafne krásná Pragovka z třicátých let ve velmi pěkném stavu. Nebudu zde popisovat celou výstavu, raději přidám pár fotek, bohužel jen z telefonu. Nějakým nedopatřením zůstal pořádný foťák doma.

Synka nejvíce zaujal model první tramvaje, co jezdila pod Ještědem.  Mohl zde točit pákou a šlapat na zvonek. Které dítě by si takou věc nechalo ujít? Popravdě jsem to musel vyzkoušet i já.  Dalším lákadlem je starý „kokpit“ s čudlíky. Nádherná auta doplňují ještě hezčí motorky. Najdete zde i velkou vitrínu s „angličáky“.  Zde se z nás, tátů  stanou opět malí kluci. Exponátů na prohlížení je dost a dost. Strávili jsme zde více než hodinu.

Při prohlídce se na nás usmálo štěstí v podobě majitele a zakladatele muzea. Samozřejmě jsme jej vyzpovídali a dozvěděli se pár zajímavých informací. Třeba o plánovaných dílnách pro děti. Něco ve stylu naučme se držet kladivo a vrtačku. Další novinky vám neprozradím, naleznete je na stránkách www.technickemuzeumliberec.cz

Při cestě do Zoo vřele doporučuji vystoupit dřív a podívat se na ta krásná auta,  motorky a další muzejní kousky. 

Technické muzeum Liberec - Škoda 100 rally
Technické muzeum Liberec - Laurin & Klement
Technické muzeum Liberec - Harley-Davidson
Technické muzeum Liberec - Wolkswagen

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Poslední komentáře

Partneři

Střídavka - stránky nejen o střídavé péči

Táta na mateřské - netradiční stránka pro všechny rodiče pohledem Táty

Liberecká pražírna - pražírna a prodejna kávy v centru Liberce