stránky pro všechny táty

Zkušenosti

Právě proto, že je milujete, nechcete jim upírat lásku obou

Jsem příznivkyní střídavé výchovy (SV), avšak nemám ucelený názor např. na střídání škol a vnitřně také bojuji se střídavkou v týdenních intervalech u předškolních dětí, přijde mi dlouhý. Také přílišná agresivita některých tatínků se mi zdá více kontraproduktivní než přínosná. Je mi však jasné, že se velmi těžko udržuje odstup a nadhled nad věcí, když vám jde o dítě. Ale jelikož sleduji diskuse o SV, zamýšlela jsem se i nad důvody, proč některé ženy zavrhují SV. Jsem přesvědčena, že jedním z nich, a nezanedbatelným, je i velký společenský tlak!

Vždy se k tomu druhému už těší

Jmenuji se Hana Soudná, je mi 36 let, žiju s přítelem Jirkou. Mám dvě děti, šestiletou Sáru a dvouletého Marka. V současné době jsem na mateřské dovolené a bydlím ve Slaném.

S bývalým manželem máme dceru Sáru ve střídavé péči. Na střídavé péči jsme se dohodli, protože nám přišlo přirozené, aby naše dcera vyrůstala s oběma rodiči. Začátky nebyly jednoduché, protože dceři Sáře byly pouhé dva roky, ale jak čas běžel, vše se ustálilo a všichni jsme začali brát jako samozřejmost, že jeden týden je Sára s maminkou a další týden s tatínkem.

Zkušenosti se střídavou výchovou

Text přednášky na odborném semináři na téma “STŘÍDAVÁ PÉČE” dne 22. února 2011 v Poslanecké sněmovně PČR.
Dobrý den, dámy a pánové, dovolte, abych se představila. Jmenuji se Jana Pužmanová a byla jsem panem poslancem Staňkem požádána, abych zde krátce pohovořila o tom, jak střídavá výchova funguje, případně nefunguje, u nás v rodině. Vdávala jsem se v roce 1990, rozváděli jsme se v roce 2005. V té době bylo našim dětem 6 a 9 let, chodily do 1. a 3. třídy.

Střídavá péče očima dítěte

Střídavá péče, nebo ne? Tohle je otázka, kterou si klade asi každý rozvedený pár. Víte, nejlepší je podívat se na to ze strany dítěte, uvědomit si, co je pro něho vlastně nejlepší a podle téhle myšlenky si teprve odpovědět. Je mi 16 let. Rodiče se rozvedli, když mi byly 3 roky. Každý si našel jiného partnera, ale zbývala otázka, co se mnou? Můžu rozhodně říct, že každý z rodičů pro mě chtěl vždy to nejlepší. Jenže nastal okamžik, kdy se o mě začali přetahovat a vrývat mi do hlavy, že to vlastně on je pro mě ten lepší. Začali mě rozmazlovat. Nakonec se dohodli, že budu u matky 20 dní, u otce 10 dní.

Poslední komentáře

Partneři

Střídavka - stránky nejen o střídavé péči

Táta na mateřské - netradiční stránka pro všechny rodiče pohledem Táty

Liberecká pražírna - pražírna a prodejna kávy v centru Liberce