stránky pro všechny táty

Proč je důležité vědět, JakouHru …

Jakouhru.cz

Videohry, ať už je děti hrají na konzolích, počítačích nebo mobilech, tvoří velký podíl na trávení jejich volného času. To většina rodičů dobře ví, protože své děti mají možnost pozorovat. Co však většina rodičů neví? Jakou hru jejich dítě hraje. Ne, že by se nezajímali, ale málokdy mají možnost hru prozkoumat a zjistit, co vlastně jejich dítěti dává a čím je případně ohrožuje.

Portál JakouHru.cz  vznikl právě proto, aby rodiče měli možnost dozvědět se o hrách, které naplňují volný čas jejich dětí, více. Nabídka her tvoří skutečně nepřebernou džungli, ve které se orientuje málokdo. Mezi hrami jistě najdete takové, v nichž jde jen o počty mrtvol a brutální násilí, ale i takové, které naučí vaše děti důležité dovednosti, a to lépe než kdokoliv jiný. Hry rozvíjejí logické myšlení, vyžadují promýšlet strategii, naučit se týmové spolupráci, osvojit si vedení, plánování, řešení krizových situací, budují kreativní přístup, trénují v komunikaci, učí cizí jazyky a další „soft“ i „hard skills“. A zároveň děti neuvěřitelně baví.

JakouHru.cz je tu právě proto, aby se rodiče o videohrách dozvěděli více. A není to jen starost o to, co dělá dítě ve volném čase. Jde i o to, co bude dítě dělat v budoucnosti a na jakých dovednostech a potenciálu svou budoucnost postaví. 

Videohra může být skutečně skvělý učitel. Uvědomují si to i firmy a některé cíleně oslovují týmové vůdce „onlinovek“ a nabízejí jim práci manažerů.

Inspirováni obdobnou iniciativou, která vznikla v USA a která na stránkách commonsense.com poskytuje rodičům podobný obsah, rozhodla se společnost Scio nabídnout podobnou službu i českým rodičům. Neděláme to jen tak bezdůvodně. Vycházíme ze svých vlastních, rodičovských zkušeností a obav. Pevně věříme, že mnoha dalším rodičům pomůžeme proměnit jejich obavy v dobrý pocit, že jejich dítě nemarní svůj čas zbytečně.

Zajímají nás vaše názory, připomínky, nápady, ostatně vám je portál určen. Budeme rádi, když se o ně s námi podělíte v diskuzích pod recenzemi.

 

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Poslední komentáře

Partneři

Střídavka - stránky nejen o střídavé péči

Táta na mateřské - netradiční stránka pro všechny rodiče pohledem Táty

Liberecká pražírna - pražírna a prodejna kávy v centru Liberce