stránky pro všechny táty

Gymnastika nebo atletika? Co je pro dítě lepší?

Syn má šest let a chceme, aby sportoval. Pohyb mu nedělá problém, je šikovný. Vzali by ho do atletiky i do gymnastiky. Co vybrat?

Do gymnastiky by ho chtěli přesto, že mají plný stav a další chlapce neberou. Tak moc se trenérovi na vstupní prohlídce líbil. Tréninky jsou bohužel ve stejnou dobu jako atletika, dvakrát týdně. Atletika má jeden trénink venku za každého počasí. Zatím bez zaměření. Ve školních letech jsem byl já, jeho otec, šikovný na obojí. Gymnastiku jsem se jako samouk začal učit později, ale nedostal jsem se dál, než k přemetu vpřed a vzad. Trochu jsem vytrvalostně běhal, hrál fotbal, stolní tenis, později přidal bojové sporty.

Chtěl bych, aby se můj syn rozvíjel všestranně, atletiku považuji za tak trochu za nudné běhání po oválu. Gymnastika má podle mého názoru blíž k dětské hře, lépe rozvíjí šikovnost, všestrannost, individualitu a sílu. S atletikou lze začít i později, s gymnastikou se prý začíná už v pěti letech.. Na druhou stranu vím, že jak může atletika někoho nudit, může i zaujmout, má svoje kouzlo, lze si v ní najít disciplinu, která je člověku šitá na tělo. V gymnastice jde možná tak trochu o klouby, ale zato lépe tvaruje postavu..

Můžeme už teď nechat šestileté dítě, ať si samo vybere, co se mu víc líbí? Asi ne, težko si to ještě dokáže představit.

Musíme se rozhodnout my, rodiče. Takové rozhodnutí může už ovlivnit jeho život... Osobně se kloním k tomu, začít gymnastikou, nechat ho zkusit si to půl roku... Hlavním důvodem je, že pokud nezačne už nyní, ke gymnastice se pak už nedostane.. Možná by mohl chodit jeden týden tam a druhý tam. Oba trenéři by to umožnili a vidí to jako možnost...

Je toto pro první rok, než si syn sám vybere, cesta? Je gymnastika vhodným začátkem pro další sporty? Uvědomuji si, že bych ho sám raději viděl v gymnastice právě proto, že mně osobně se gymnastika líbí víc. Ale je sobecké takto přemýšlet. Sportovat musí pro sebe, ne pro mne. Proto sbírám rady. Jaký sport vlastně v dnešní době zvolit, aby nezatěžoval moc rodinný rozpočet a byl dítěti přínosný? Atletika nebo gymnastika? Syn je trochu astmatik a často bývá nachlazený.

Poradíte? (v komentáři pod článkem)

Převzato z blogu Petra Cihláře

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Poslední komentáře

Partneři

Střídavka - stránky nejen o střídavé péči

Táta na mateřské - netradiční stránka pro všechny rodiče pohledem Táty

Liberecká pražírna - pražírna a prodejna kávy v centru Liberce