stránky pro všechny táty

Co dělat, když se dítě bojí lékaře

Stetoskop

I když s vámi dítě chodilo k lékaři pravidelně, může se stát, že najednou začne mít z lékařských prohlídek strach. Pokud vaše dítě odmítá chodit k lékaři, následuje několik rad, jak je možné problém překonat.

Obavy z neznámého prostředí. Pokud si dítě na lékařskou ordinaci nepamatuje, zkuste mu o ní chvíli povídat. Připomeňte mu také, že již s vámi u lékaře několikrát bylo a docela se mu tam líbilo.

Strach z toho, že rodič půjde pryč. Dítě se může obávat, že u lékaře bude samo bez vás. Ujistěte ho, že budete celou dobu s ním, a že se proto nemá čeho obávat.

Strach z bolesti. Pokud se dítě bojí jít k lékaři, protože tam dostane injekci, uklidněte ho, že injekce se dávají jen málokdy a tentokrát ho nic takového nečeká. Pokud jdete s dítětem na očkování, nezapírejte a připravte ho na to, že injekce trochu bolí. Řekněte mu však, že budete s ním a budete mu dodávat odvahu. Můžete dítěti slíbit i něco za odměnu, pokud bude statečné.

Strach z cizích lidí. Pokud vaše dítě není často nemocné, může brát lékaře jako cizího člověka, ze kterého má obavy. Strach může mít dítě také z nového lékaře nebo sestry. Snažte se v lékařské ordinaci chovat uvolněně a přátelsky, dítě tak získá větší pocit jistoty.

Zdroj: 333 nápadů pro život s batoletem

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Poslední komentáře

Partneři

Střídavka - stránky nejen o střídavé péči

Táta na mateřské - netradiční stránka pro všechny rodiče pohledem Táty

Liberecká pražírna - pražírna a prodejna kávy v centru Liberce